Зміна прізвища

zmina-prizvyshaУ минулому році в Португалії було зареєстровано трохи більше 50 тис. шлюборозлучних процесів, але тільки в 716 випадках було подано прохання про відмову від прізвища колишнього чоловіка.

Швидше за все, це пов’язано з небажанням зв’язуватися з оформленням нових документів. Більш того, сам процес розлучення в такому випадку триває на 15 днів більше. Враховуючи, що в більшості випадків прізвище чоловіка набувають жінки, це може бути пов’язано і з тим, що вони не дуже бажають виставляти напоказ свої особисті проблеми.
У той же час, в останні роки жінки при реєстрації шлюбу не погоджуються брати прізвище чоловіка. Так, в минулому році з 80 тис. 782 зареєстрованих на території країни шлюбів тільки у 1250 випадках один з подружжя брав прізвище іншого.

Для українців в Португалії будь-яка зміна прізвища може перетворитися на справжню бюрократичну головоломку. Справа в тому, що якщо у вас є дозвіл на проживання, то при його продовженні у разі зміни прізвища доведеться пред’явити новий закордонний паспорт! А отримати його ви зможете тільки в Україні. При цьому доведеться поміняти всі документи – внутрішній паспорт, посвідчення водія та інші – на нове прізвище. А для цього потрібно буде документально довести зміну прізвища. У разі браку – надати свідоцтво про шлюб з апостилем та перекладом, який повинен бути засвідчений у консульстві України в Португалії. У разі розірвання шлюбу – відповідно, свідоцтво про розлучення.

Переклад на португальську мову
За матеріалами www.maiak.org

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті