Театральна вистава для дітей мігрантів

sinyaya_pticaПредставництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в партнерстві з Теребовлянською районною державною адміністрацією та Майстернею театрального мистецтва «Сузір’я» провели театральну виставу в місті Теребовля, в якій були задіяні 350 дітей трудових мігрантів разом із професійними українськими акторами. Театральна вистава відбулася 13 квітня о 16:00 годині у Вищому училищі культурі Теребовлі.

Вистава адаптована під відому філософську п’єсу-феєрію видатного бельгійського письменника, лауреата Нобелівської премії Моріса Метерлінка «Синій птах». П’єсу поставлено із залученням школярів шкіл Теребовлянського району, які символічно вирушили на пошуки щастя та в процесі пізнали безліч справжніх життєвих істин.

Театральну постановку здійснено в рамках спільного проекту МОМ в Україні та Італії «Зміцнення потенціалу місцевих інституцій України щодо покращення міграційної та соціально-освітньої політики по відношенню до дітей, жінок та місцевих громад», який впроваджується у Чернівецькій та Тернопільській областях та має на меті надання допомоги дітям трудових мігрантів, чиї батьки працюють на заробітках в Італії. Проект здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Італії.

«Казку Метерлінка обрано не випадково. У п’єсі діти виражають своє бачення предметів, малюють в уяві їхні душі. Діти з неповних родин відразу отримують ті знання, до яких інші прямують протягом багатьох років. Завдяки цій постановці ми порівняємо доросле бачення світу з дитячим. Діти поділяться своїми відчуттями, коли їхні батьки їдуть за кордон та залишають їх самих. Разом ми намалюємо «синього птаха», що приведе до здійснення кожної окремої мрії», розповідає про виставу Олексій Кужельний.

Формат вистави був обраний в рамках проекту, аби залучити дітей трудових мігрантів, які часто страждають від самотності та ізольованості, щоб через такий вид групової діяльності покращити їхні навички спілкування та відчуття своєї приналежності. З іншого боку, через дитячі переживання в театральній виставі організатори спробували за допомогою різних творчих засобів спонукати місцеві громади – вчителів, психологів та владу – краще зрозуміти ситуацію з дітьми трудових мігрантів та неповних родин, й спільними зусиллями шукати можливі шляхи вирішення їхніх проблем.

«Прочитавши сценарій п’єси, я одразу збагнув, що саме через «Синього птаха» вдасться достукатися до сердець як дітей, так і дорослих, глибше збагнути проблему, яка всіх нас бентежить сьогодні. Ця вистава справді розкриває можливі шляхи пошуку добра та любові в світі. І дуже добре, що в ній залучені діти. Адже доросла людина не має такої розвинутої фантазії, як дитина», говорить голова Відділу освіти і науки Теребовлянської районної державної адміністрації Дмитро Михайлюк.

Для привернення уваги місцевих громад до феномену великої кількості дітей, що зростають в неповних родинах трудових мігрантів, протягом лютого-березня 2010 року в рамках спільного Італійсько-Українського проекту в 23 школах Теребовлі психологами, педагогами та соціальними працівниками були проведені спеціальні «креативні лабораторії», під час яких діти та вчителі малювали картини та складали різні композиції на тему міграції з метою підвищення усвідомлення дітьми явища трудової міграції та формування навичок самостійного аналізу життєвих обставин.

«Спільно з дітьми та вчителями ми усвідомили, що не можна говорити лише про негативний бік явища трудової міграції. Незважаючи на факт існування неповних родин і на те, що сімейні відносини фактично розбиті, діти трудових мігрантів набагато швидше дорослішають, ніж усі інші», вважає керівник Центру консультування мігрантів Тернопільського міського жіночого клубу «Відродження нації» Марина Пасєчник.

Прес-конференція з приводу проведення театральної вистави відбулася у вівторок, 13 квітня, о 14:00 годині в приміщенні Відділу освіти і науки Теребовлянської районної державної адміністрації за адресою вул. Івана Франка, 3. У заході взяли участь народний артист України, художній керівник-директор столичного Театру «Сузір’я» Олексій Кужельний, голова Відділу освіти і науки Теребовлянської районної державної адміністрації Дмитро Михайлюк, керівник Центру консультування мігрантів Тернопільського міського жіночого клубу «Відродження нації» Марина Пасєчник.

Джерело: Навігатор

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті