Дорогами віри

dorogami viry 2Пориньте на три дні в атмосферу віри і переказів й пройдіть дорогами, які проведуть вас по святих місцях. Почніть свій шлях у рибальському місті Пеніші з відвідування церкви на честь Діви Марії (Ігрежа-ді-Носса-Сеньора-душ-Ремедіуш). Чутка про чудотворні властивості образу Діви Марії привертає сюди численних паломників.

У містечку Аутогіа-да-Балей, подарованому хрестоносцям першим королем Португалії в подяку за допомогу, надану йому при взятті Лісабона, відвідайте Церкву Святого Леонарда (Ігрежа-ді-Сан-Леонарду), побудовану на честь святого, якого шанували хрестоносці. Далі вирушайте в Обідуш, де фортечні стіни надійно захищають середньовічні вулички. Прогуляйтеся уздовж білосніжних будинків, сходіть в місцевий замок і загляньте в місцеві церкви, щоб помилуватися прихованим у них пишністю. Так як вам напевно не захочеться їхати з цього містечка, ночуйте в поузаде або ж в одному з особняків, щоб завершити день в розкішній обстановці.

На наступний день вирушайте в містечко Калдаш-да-ни, де в XV столітті за наказом королеви Леонор була побудована перша в світі термальна водолікарня. Далі вирушайте в Назаре. Тут в Сітіу, на вершині високого скелястого виступу, ви побачите відбиток підкови коня Дону Фуаша Ропінью. За легендою, під час полювання на оленя він дивом уникнув смертельного падіння завдяки заступництву Діви Марії. Сходіть до каплиці Пам’яті (Ерміда-да-Меморіа), і в храм XVIII століття, потім спуститись на узбережжі на одному з найдавніших підйомників Португалії і помилуйтеся з іншого ракурсу цими красотами, що омиваються водами Атлантичного океану.

Далі прямуйте в Монастир Алкобаса (Моштейру-ді-Алкобаса), який був побудований у виконанні обітниці Афонсу Енрікіша Діві Марії за взяття Сантареня. Монастир був побудований Цістерціанскім орденом в 1178 і служив духовним центром цих земель. Зайдіть до церкви і відчуйте містичну атмосферу, яку створюють значні розміри церкви та її скромне внутрішнє оздоблення. У трансепті помилуйтеся прекрасними гробницями Педру I і Дони Інеш, розташованими навпроти один одного в очікуванні позичкового дня, коли вони зможуть возз’єднатися. Потім відвідайте ще один цістерціанскій монастир – Кош. Його аскетичний зовнішній вигляд нічим не видає багатство внутрішнього оздоблення. В околицях монастиря знаходяться капела Богородиці-Матері Світу (капела-да-Сеньора-да-Луш), в Повоа-ді-Кош, і капела Діви Марії Арейашской (капела-да-Сеньора-даш-Арейаш), в Алжубарроте, які присвячені допомоги Діви Марії в отриманні втрачених ключів. Далі вирушайте в Монастир Баталья (Моштейру-да-Баталья), зведений на честь Святої Діви Марії, у якої король Жуан I просив перемоги над кастільцями в битві при Алжубарроте. Помилуйтеся кам’яною різьбою цього шедевра готичної архітектури, якому промені сонця, що додають неповторну чарівність.

Останній день програми присвятіть відвідування Святилища в Фатімі, Вівтаря Світу. Переймися намоленою атмосферою Кови-да-Іра, куди стікаються мільйони паломників. Величезна територія комплексу простягається від величної Базиліки Богородиці Розарія (Базиліка-ді-Носса-Сеньора-ду-Розаріо) до Троїцької церкви (Ігрежа-да-Сантіссіма-Трінідад), проте основним місцем паломництва віруючих є Капличка Явищ Діви Марії (Капелінья-даш-Апарісоінш), збудована у місці, зазначеному, як то кажуть, Дівою Марією, поряд з дубом, де вона найчастіше з’являлась  дітям. Сходіть до Будинку Пастухів (Каза-душ-Пашторіньуш) в невеликому селі Алжуштрел і відвідайте інші місця явищ Діви Марії, такі як Лока-ду-Кабесу або Валіньюш.

Далі вирушайте в Орен. Назва цього містечка пов’язано з історією трагічну любов арабської дівчини Фатіми, яка через любов до християнського лицаря прийняла християнство і при хрещенні отримала ім’я Ореал. Відвідайте місцевий замок, який є одним із зразків новаторства у військовій архітектури XV століття. Сьогодні тут влаштовуються бенкети на середньовічний манер. Замовте собі місце на одному з таких бенкетів і завершити свою подорож у часі вечерею серед середньовічних дам і кавалерів!

dorogami viry mapa

stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті