Відлуння Пасхи в Лісабоні

vidlunnya-pashiВже вдруге у Лісабон, на Провідну неділю, приїхало багато гостей з України та з провінцій Португалії, щоб разом провести день в молитві та іграх.

З України завітали Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський, голова пасторально-місійного відділу УГКЦ, о. Василь Поточняк, виконавчий секретар ПМВ, о. Степан Гнитка, парох парафії св. Петра й Павла та о. Мартин Хабурський, ЧСВВ.

Розпочалися святкування Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Владика Йосиф у співслужінні двох єпископів Римо-Католицької Церкви: Дона Жоакіня Мендиша – помічника Патріарха Лісабону та Дона Антоніо Віталіно – єпископа Бежі й відповідального від Конференції єпископів Португалії за Міграцію, о. Франціска Деніса, директора католицької організації з питань міграції та всіх 10 греко-католицьких священиків, що душпастирюють у Португалії. Божественну Літургію своїм співом супроводжував церковний хор м. Лісабона під керівництвом п. Оксани Киби. Владика благословив хор «Подих вічності» і подякував за те, що бережуть духовну традицію нашої церкви у Португалії.

Після Божественної Літургії о. Іван Гудзь, пасторальний Координатор, подякував Владикам, священикам, пану Послу Ростиславу Троненку Спілці українців у Португалії та вірним за спільну молитву. Владики Римо-Католицької Церкви були приємно вражені, що й висловили теплими словами привітання.

На обід всі зібралися в саду отців францисканців, а після обіду свято продовжувалось. Владика Йосиф радів за кожного, хто співав, читав поезії та виводив гаївки. А на це свято зібралося чимало. Ведучий свята Андрій Шуманський запрошував до виконання колективи: із міста Візеу сімейний дует Андрія та Ірину Бабчуків, з міста Фаро гурт «Козачка», з міста Порто чудове тріо, з міста Лейрії та Фатіми: дует «Дивоспів», тріо «Загадкова мелодія», хор «Гомін», ансамблі «Ватра» та «Калинове намисто». Хочеться згадати, що в Лейрії є центр народної творчості «Оберіг», котрим керує полтавчанка – Лариса Бабенко. І, звичайно, свято прикрасили творчі колективи, що є в Лісабоні: школа «Дивосвіт», гурт «Роксоланія» та гурт «Небесний Єрусалим». «Свято піднесло на дусі кожного, хто побував на ньому. До своїх щоденних буднів всі поверталися насичені Божою благодаттю з усмішкою на устах. Хай Воскреслий Господь береже й провадить кожного!», – відзначив о. Йоан Лубів, ЧСВВ, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Лісабон.

Джерело: Українська греко-католицька церква

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті