МЗС звинуватили

zakord-pasportУкраїнський консорціум “ЄДАПС”, який друкує закордонні паспорти, заявляє, що Міністерство закордонних справ перешкоджає запровадженню системи централізованого оформлення консульськими установами України закордонних паспортів.
Про це йдеться у відкритому листі консорціуму міністру закордонних справ Костянтину Грищенку, повідомляє «Дело».

“Посадові особи МЗС навмисно перешкоджають введенню централізованого оформлення та видачі консульськими установами України закордонних паспортів, активно лобіюючи при цьому досить перспективний і прибутковий “власний бізнес” з видачі паспортів з вклеєним фото (старий зразок закордонних паспортів – ред.), використання яких шкодить громадянам України і іміджу держави і відкидає його від безвізового режиму з країнами Європейського Союзу», – зазначено в листі.

“ЄДАПС” впевнений, що МЗС технічно готовий до видачі консульствами паспортів нового зразка і не потребує створення спеціального програмного забезпечення, як про те заявляють його чиновники.

“Такі заяви, на думку трудового колективу “ЄДАПС”, направлені лише на вимивання коштів з державного бюджету”, – наголошується в листі.

Зокрема, “ЄДАПС” вважає необґрунтованими заяви чиновників МЗС про неможливість оформлення і доставки закордонного паспорта українцям, що проживають за кордоном.

“ЄДАПС” може сам виробляти закордонні паспорти та передавати їх за кордон

Консорціум нагадує, що за його каналах зв’язку дані про заявника паспорта миттєво передаються в головний обчислювальний центр Державної інформаційної системи реєстрації фізосіб та їх документування, а потім готовий паспорт за допомогою міжнародної поштового зв’язку (FedEx, DHL, UPS) може бути доставлений до відповідної консульської установи протягом 2-3 днів.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ просить Міністерство фінансів передбачити в проекті державного бюджету на 2010 рік 8 млн грн на підготовку до введення біометричних закордонних паспортів і на купівлю та технічне обслуговування програмно-технічних комплексів Державної інформаційної системи реєстрації фізосіб та їх документування.

Джерело:  Навігатор

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті