Українці за кордоном відтепер з програмою

ukrainci-za-kordonomЗа межами України перебуває понад 17 мільйонів українців, заявив перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк під час парламентських слухань на тему Українці в світі.

“Кожен третій українець перебуває за межами України”, – зазначив він. За словами першого віце-спікера, тема сьогоднішніх парламентських слухань “є оригінальною, свіжою, не схожою на інші теми”. Мартинюк додав, що вперше за роки незалежності на парламентських слуханнях мова йде “про роль, місце і значення українців у світовій цивілізації”. ”Ми сьогодні повинні дати новий імпульс тому національно-культурному просвітницькому проекту Українці в світі, який заснований в нашій державі”, – наголосив Мартинюк. Уряд повинен розробити Державну цільову програму формування позитивного міжнародного іміджу України на період до 2015 року.

До парламентських слухань був підготовлений проект рекомендацій Кабінету міністрів. Даним проектом передбачено, що уряд повинен розробити Державну цільову програму формування позитивного міжнародного іміджу України на період до 2015 року.

Також передбачається, що уряд повинен розробити програму пошуку і повернення архівів видатних особистостей. Крім того, в проекті уряду пропонується розглянути можливість збільшення з 2011 року фінансування Державного комітету архівів України для створення єдиного банку даних про перебування українських архівних документів та документів про Україну в державних, інституційних, приватних архівах за кордоном і проведення дослідницьких робіт в архівних установах іноземних держав з метою пошуку документів з історії України та документів, незаконно переміщених за її межі.

Цим же проектом передбачено, що разом з громадською організацією За помісну Україну Кабмін повинен опрацювати питання про створення на базі Національної галереї портретів видатних українців Українці в світі галереї, яка буде заснована на державній власності. Пропонується вивчити можливість розміщення цієї національної галереї в будівлі Національного культурно-мистецького та музейного комплексу Мистецький арсенал після завершення ремонтно-будівельних робіт. Кабмін має опрацювати питання про створення на базі Національної галереї портретів видатних українців Українці в світі галереї, яка буде заснована на державній власності.

Також, повідомляє Корреспондент.net,  проектом передбачається, що уряд повинен розглянути можливість надання Центральному державному архіву зарубіжної україністики статусу музею-архіву з огляду на те, що в його фонди входять не тільки документи, але і особисті речі і колекції українських емігрантів.

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті