УГКЦ хоче вертати українських емігрантів

GuzarСпонукати та сприяти поверненню на Батьківщину емігрантів готова Українська греко-католицька церква.

Про це 29 червня під час прес-конференції в Луцьку розповів глава УГКЦ Любомир Гузар.

Саме проблеми емігрантів будуть розглядатися на цьогорічному Патріаршому Синоді УГКЦ, який пройде у Львові 2-9 вересня.

Греко-католицька церква вважає еміграцію великою проблемою сьогодення.

«Ми стараємося пізнати історію еміграції, аби навчитися від емігрантів минулих часів – як вони розв’язували свої проблеми, перейняти їхній досвід. Нам цікаво, як наш уряд розглядає питання емігрантів, як дивляться уряди Західної Європи. Але нашим головним завданням є надавати емігрантам духовну опіку», – поділився церковник.

Гузар розповів, що статистичних даних про те, скільки людей виїхало з Волині, він не зустрічав. Але українські віряни хочуть, аби їхні родичі повернулись з-за кордону та жили на рідних землях, мали тут достойні умови для існування, – каже предстоятель УГКЦ.

«Ми поставили таке питання – скільки людей пішло, чому, чи є надія, що вони повернуться? Яка користь і шкода з того, що вони пішли, чи ми втратимо багато фахівців?

Ми хочемо це все пізнати, вивчити ситуацію, зрозуміти тих людей для того, щоб допомогти людям повернутись додому. Чи Україна готова приймати емігрантів назад, чи зможе їм допомогти – це дуже гостра проблема, відповідь на яку ми й шукаємо.

Тому ми сподіваємося, що наш Синод у вересні буде першим великим кроком у напрямі допомоги емігрантам-українцям», – сказав він.

Джерело: Навігатор

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті