У Португалії проходить загальний страйк

strikeСьогодні, 24 листопада, два провідних профспілкових об’єднання Португалії проводять загальний страйк на знак протесту проти соціально-економічної політики уряду.

Як повідомляє Корреспондент, працювати сьогодні відмовилися тисячі людей. У результаті протягом дня не ходили 80% поїздів, а аеропортам довелося відмінити безліч рейсів. Порушено автобусне і поромне сполучення, а також роботу метро, не працюють порти.

Зазначимо, що на відміну від Франції, де під час страйку на вулиці вийшли мільйони людей, у Португалії вирішили не проводити масові демонстрації, а зосередитися на блокуванні роботи транспорту та інших критично важливих для економіки галузей.

Тим часом, вже у цю п’ятницю, 26 листопада, португальський парламент проводитиме голосування по пакету антикризових заходів, запропонованих урядом Жозе Сократеша в рамках проекту бюджету на 2011 рік. У запропонованих законопроектах передбачено чергове підвищення податків, у тому числі податку на додану вартість, серйозні скорочення внесків у соціальну сферу, у тому числі зниження заробітної плати державним службовцям.

На думку профспілок, ці заходи антисоціальні і призведуть лише до зростання безробіття, яке нині складає 10% від працездатного населення країни.

У світі зростають побоювання, що Португалія може стати наступною після Ірландії країною Єврозони, якій буде потрібна фінансова допомога. Проте, у понеділок прем’єр-міністр Жозе Сократеш заявив, що економіка його країни не потребує допомоги.

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті