Схвалено проект бюджету 2010

budjetМільйони португальців з нетерпінням чекали представлення бюджету 2010 року, як відповідь на запитання «Чи уникне Португалія долі Греції?». Нинішній бюджет багато в чому визначає напрямки руху країни на наступні 4-5 років.

Переговори щодо прийняття документа були дуже складні: опозиційні партії, скориставшись більшістю голосів в парламенті, змусили уряд піти на поступки, погрожуючи залишити країну без бюджету, що є для економіки зараз самогубством. Але на щастя, компроміс було знайдено, хоча і не дуже звичним шляхом: підтримати проект бюджету погодилися праві опозиційні партії (PSD і CDS-PP). При цьому правляча соціалістична партія PS так і не змогла домовитися зі своїми «лівими» однодумцями. Але головне, документ схвалений, що може викликати довіру іноземних інвесторів, які пильно стежать за економічними і політичними подіями в країні.

Після представлення бюджету в парламенті з 2 по 4 березня пройдуть слухання і дебати. Голосування щодо ухвалення бюджету призначене на 12 березня.

Заспокоїти інвесторів
Фінансовий стан Португалії потрапив під ретельне спостереження в той час, коли Греція намагалася переконати інвесторів в ефективності свого плану щодо скорочення дефіциту, а також у тому, що небезпеки дефолту країни або її виходу з єврозони не існує. Зокрема, рейтингові компанії загрожують знизити кредитний рейтинг Португалії. У контексті грецької кризи не дивно, що ринок буде шукати інші слабкі ланки у складі Єврозони. Фахівці впевнені, що рейтингові агентства знизять рейтинг декількох країн після того, як будуть оприлюднені бюджети 2010 року. Зокрема, Міжнародне рейтингове агентство Moody’s передбачило Португалії «повільну смерть», і погрожує знизити кредитний рейтинг, якщо не будуть започатковані ефективні заходи щодо скорочення дефіциту бюджету. «Якщо Португалія хоче уникнути зниження рейтингу, їй пора вжити цілеспрямовані, ефективні зусилля щодо зниження дефіциту. Питання бюджету дуже важливий для таких людей, як ми. Якщо уряд поставить перед собою досить сміливі цілі щодо зниження бюджетного дефіциту, це допоможе послабити напруженість навколо рейтингу країни»,- пояснили експерти з Moody’s.

Невідомо, як відреагують інвестори і рейтингові агентства на прийняття бюджету, але міністр фінансів Португалії Фернанду Тейшейра душ Сантуш заявив, що «це бюджет, який підтримає довіру інвесторів і простих португальців».

Звідки «відріжуть»?
Міністр обіцяв вже цього року знизити дефіцит бюджету на 1% (раніше йшлося про 0,3%). В 2009 році дефіцит бюджету складе 9,3%!

Тому в наступні роки в Португалії основна увага приділятиметься не лише зростання доходів, а й скорочення витрат – що, на думку аналітиків, неминуче загрожує підвищенням податкового тягаря. Тим не менше, цього року у бюджеті не передбачено збільшення податків, хіба що це торкнеться тільки самого забезпеченої верстви населення країни. Зокрема, податком у 50% будуть обкладатися премії для банківських співробітників понад 27 тис. 500 євро. Інших істотних підвищень немає.

А от щодо зниження витрат, як повідомляє «Маяк Португалии», то в бюджеті 2010 є ряд непопулярних заходів. Так, заморожена зарплатня державних службовців. При цьому ніяких масових звільнень не буде: щоб працевлаштуватися на держпосади, відтепер буде необхідно дочекатися, поки двоє держслужбовців відправляться на пенсію – таким чином скоротиться кількість держчиновників.

Також уряд оголосив і про скорочення інвестицій у капітальне будівництво – на 12,5%. Але в той же час, уряд, з огляду на рівень безробіття, продовжує заходи з підтримки громадян, які залишилися без засобів до існування. Зокрема, отримання соціальної допомоги з безробіття буде продовжено на 6 місяців як антикризовий захід і цього року. При цьому, згідно з прогнозами, рівень безробіття в 2010 р. не повинен перевищити психологічний бар’єр в 10%. Ще однією хорошою новиною є і те, що практично всі авторитетні аналітики підвищили прогнози зростання економіки країни на цей рік. Якщо наприкінці минулого року говорилося, що економічне зростання складе 0,2-0,3%, то зараз мова йде про як мінімум 0,8% – що додає впевненості ринку, хоча, в той же час, цього на жаль недостатньо для створення нових робочих місць.

Робота в Португалії

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті