Сад світового українства

sad-svitivigi-ukrainstvaУ вівторок у Львові висаджуватимуть Сад світового українства

У Львові буде висаджено Сад світового українства. Його створення приурочено з нагоди проведення ІІІ Міжнародного Конгресу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція в майбутнє», що відбудеться у Львові в червні 2010 року. Ініціатором та організатором виступає Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Цьогоріч вже втретє місто Лева гостинно прийматиме українців зі всіх континентів світу, аби обговорити питання співпраці України зі світовим українством, визначити механізми взаємодії, подбати про збереження національної ідентичності.

Сад закладатимуть 13 квітня у Шевченківському гаю. Проект саду розробило управління екології та благоустрою міської ради і закупило дерева. У гаю висадять яблуневу й вишневу алеї. Цей сад мав би стати додатковою атракцією для Шевченківського гаю, адже він постане на місці старого.

«Дерева висаджуватимемо на місці існуючого саду, оскільки частина з них вже не плодоносять. Це будуть яблуні та вишні. Плануємо висадити близько 45 дерев. Цей сад розміщений на території гаю за адміністративними будівлями», – зазначив головний спеціаліст управління екології та благоустрою Володимир Чишинський.

«Висадження саду має кілька завдань. По-перше, дасть можливість ознайомитись і принаймні пізнати, що таке світове українство, це і присутність світового українства у нас у Львові. Дуже важливо, що ця акція відбувається не лише вперше в Україні, така акція відбувається вперше у світі. Ми починаємо, і я сподіваюсь, що ініціативу підтримують міста різних регіонів. Було б дуже гарно, коли б у кожному місті були якщо не сад, то парк або окреме дерево. Чому дерево? Дерево як символ краси, родючості, бо вони плодоноситимуть і дерева будуть сягати корінням глибоко у рідну землю. Хоча такі ініціативи були, але в жодному місті вони не зреалізовані. Міський голова Львова відразу відгукнувся на нашу пропозицію і підтримав ініціативу», – розповіла директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська.

Біля кожного дерева буде встановлено таблички з назвами країн української діаспори. Відкриватимуть сад учасники конгресу в червні, які символічно пов’яжуть на деревця стрічку країн свого проживання.

До висадження саду долучилась Студентська рада Львова. Близько 50 студентів різних вишів висаджуватимуть дерева. Активно долучаються студенти-етнічні українці, які навчають у Львові, але живуть за кордоном і мають українське коріння.

Джерело: Навігатор

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті