Особливості працевлаштування іммігрантів у Португалії

Згідно законодавства Португалії в першу чергу право на працевлаштування в країні мають наступні пріоритетні категорії громадян:

  • громадяни Португалії
  • громадяни з інших країн-членів ЄС/ЄЕП
  • громадяни інших країн, з якими ЄС підписав договір про вільне пересування осіб
  • громадяни третіх країн, які мають дозвіл на проживання в Португалії.

Щороку затверджується загальна квота можливого найму іноземних працівниківкількість робочих місць, які за експертними оцінками не будуть зайняті пріоритетними категоріями громадян. В рамках цієї загальної квоти визначаються окремі квоти для кожного з автономних регіонів у відповідності до їхніх потреб. Інститут працевлаштування та професійної підготовки (IEFP) відповідає за постійне оновлення інформації щодо кількості вільних робочих місць в рамках квоти тощо.

Поза рамками квоти, на вакансії, які не можуть бути закрити перерахованими пріоритетними категоріями працівників, португальські компанії мають право наймати іноземних робітників за умови, що вони:

  • мають контракт або проект контракту з португальським роботодавцем
  • володіють відповідними навичками, знаннями, кваліфікацією, які потрібні даному роботодавцю.

Якщо протягом 30 днів з моменту оголошення вакансії, португальський роботодавець не знайшов кандидатури серед пріоритетних категорій громадян, він може отримати відповідну довідку від Інститута працевлаштування та професійної підготовки, і з цією довідкою та проектом контракту звернутися до Генеральної інспекції праці (IGT) за дозволом для укладення контракту з іноземним працівником.

Уже з цим дозволом від Генеральної інспекції праці, довідкою від Інституту працевлаштування та професійної підготовки, контрактом (чи проектом контракту), підтвердженням про наявність помешкання, довідкою про стан здоров’я та іншими документами, іноземний працівник звертається до посольства/консульства Португалії для отримання візи.

Для легального працевлаштування в Португалії українські громадяни повинні обов’язково отримати візу.

Виходячи з вищенаведеного, першим кроком на шляху працевлаштування у Португалії є пошук роботодавця.

Детальні рекомендації щодо пошуку роботодавця

stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті