Помешкання

Готелі

hotel Португалія має розвинену мережу національних та міжнародних готелів, які дозволяють не тільки організувати перебування в країні, а також познайомитися з її культурою та історичною спадщиною. В Португалії прийнята наступна класифікація готелів:

 • Готелі (Hotéis) – в країні широкий вибір різноманітних готелів, які залежно від розташування, комфорту та якості послуг поділяються на 5 категорій від однієї до п’яти зірок. Докладніше…
 • Апарт-готелі (Hotéis Apartamentos) – для довготривалого розміщення або відпочинку з дітьми при поєднанні домашнього комфорту та готельних послуг. Бувають від двох до п’яти зірок. Докладніше
 • Поусада (Pousadas) – історичні будівлі, що належать державі, в основному замки, монастирі, фортеці, які були відновлені та перетворені на готелі. Детальніше
 • Есталаджем (Estalagem) –  це досить затишні, комфортабельні приватні готелі (4* – 5*), що враховують особливості даної місцевості.
 • Пансіон (Pensões) – економічний варіант готелю, бувають 1-й, 2-й і 3-ї категорії. Найбільш комфортабельні з пансіонів – «албергаріі».
 • Мотелі (Motéis) – зазвичай розташовуються поблизу доріг та складаються з окремих номерів (2* – 3*), вхід до яких здійснюється з вулиці. Існує місце для паркування.
 • Туристичні  комплекси (Aldeamentos Turísticos) – розташовуються на обмеженій території частіше всього на березі океану, де зосереджено весь комплекс послуг та допоміжне обладнання. Бувають трьох категорій – від 3-х до 5-ти зірок.
 • Туристичні апартаменти (Apartamentos Turísticos) – вибір для тих, хто прагне до повної самостійності. Бувають від 2-х до 5-ти зірок.

Туризм в сільській місцевості

eco-tourism

Це португальський варіант «зеленого туризму». Але на відміну від українського, ви маєте можливість вибрати садибу на будь-який смак, від хатинки до вілли, яка має архітектурну цінність. Основними перевагами цього виду туризму є особлива увага, що надається клієнтові господарями, та можливість безпосереднього спілкування з людьми, знайомства з місцевими звичаями, традиціями, святами й природою. Ці будинки можна дізнатися по металевій табличці з написом TER. Туризм в сільській місцевості підрозділяється на наступні різновиди:

 • Відпочинок у садибі (TH) – розкішні заміські садиби, вілли та особняки, що представляють відому архітектурну цінність.
 • Сільський туризм (TR) – сільські хати, що передають особливості даної місцевості.
 • Агротуризм (AG) – селянські господарства, де постояльці можуть за бажанням брати участь у сільськогосподарських роботах.
 • Сільські туристські комплекси (TA): комплекси не менш як з п’яти будівель, які розташовані в історичних селах, традиційних поселеннях і сільських центрах та передають особливості місцевої архітектури й ландшафту.
 • Заміські будинки (CС): приватні будинки або невеликі готелі, зовнішній вигляд та архітектурне рішення яких передають місцевий колорит.

Кемпінги

campingРозкидані по всій території країни, розташовуючись, частіше за все, в особливо мальовничих місцях.

Кемпінги  бувають державними, в яких за певну плату може зупинитися будь-який бажаючий, або приватними, до яких допускаються тільки члени клубу або гості компанії-власника. В останніх, що позначаються літерою “P”, потрібно отримати попереднє підтвердження бронювання.

В залежності від рівня комфорту та спектра послуг, що надаються кемпінги поділяються на 4 категорії від * до ****. Крім того, бувають також сільські кемпінги, які можуть перебувати на території селянських володінь.

При в’їзді в кемпінг треба пред’явити закордонний паспорт або посвідчення особи, а також іноді картку автотуристів “carnet camping” Міжнародної федерації автотуризму (FICC).

Хостели

hostelБільшість міст у Португалії має хостели – гуртожитки для короткострокового мешкання мандрівників. У номері одночасно проживають декілька незнайомих людей. Головним чином хостели використовує молодь під час подорожей з малим бюджетом. Бронювання номеру здійснюється переважно через Інтернет. Детальніше

stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті