Погода та клімат

pogodaНезважаючи на те, що територія країни відносно не велика – 92 тис. км. (Україна – 603 тис.км.), клімат континентальної Португалії значно змінюється з півночі на південь. Температура повітря коливається від +8 ⁰С до +18 ⁰С взимку та між +16 ⁰С і +30⁰С влітку. Температура води протягом усього року тримається на рівні +18 ⁰С. Виняток становить південний берег – провінція Алгарве, де влітку температура води піднімається до +23 ⁰С.

На о. Мадейра, розташованому в Атлантичному океані в 650 км. від північно-західного узбережжя Африки, клімат субтропічний, океанічний, м’який і теплий. Середня температура повітря і води однакова і становить близько +20 ⁰С, влітку вона на 2 – 3 градуси вище, взимку на 2 – 3 градуси нижче, що обумовлено близькістю Гольфстріму. Тут практично відсутня зміна пір року.

Як правило, виділяють клімат Північної, Південної та Центральної Португалії. На півночі середньодобова температура нижча, випадає більше опадів. На південь від річки Тежу через вплив Середземного моря зими більш короткі і сухі, а літо спекотне. Клімат у Центральній частині країни континентальний, особливо в гірських областях, де взимку коштують досить сильні морози і випадає сніг, а влітку жарко і сухо.

snigОсновна частина опадів випадає в холодне півріччя. За вологості північні і південні райони країни сильно відрізняються один від одного. У горах на півночі майже повсюдно випадає більше 1000 мм опадів на рік (у Тернополі – 600 мм); найбільша їх кількість відзначається на схилах Серра-да-Ештрела, вершина якої з листопада по травень покрита снігом. Сухий період в горах нетривалий або відсутній взагалі.

stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті