Полювання на іммігрантів

kachkiОстанні кілька тижнів ми є свідками широкомасштабних операцій правоохоронних органів: щодня португальські ЗМІ бадьоро рапортують про затримання чергових «нелегалів».

І нема чого тут нарікати на правоохоронні органи – вони сумлінно виконують свій обов’язок. Але одне питання не можна не поставити: невже єдиним, гідним згадки результатом численних спільних операціях прикордонників, Національної гвардії, Поліції громадської безпеки, Кримінальної поліції, митних, фінансових і податкових служб (SEF, GNR, PSP, Direcção Geral das Alfândegas e dos Impostos Especiais sobre o Consumo e Polícia Judiciária) стало виявлення іноземців, які нелегально проживають в країні?
Цікаво також, що в ЗМІ ніколи не вказується загальна кількість громадян, які пройшли перевірку. А от скільки було перевірено іноземців – відомо достовірно. Отже, за останній тиждень були ідентифіковані більше 6 тис. 374 іноземних громадян, 40 з них були затримані, 37 – отримали розпорядження покинути країну. Все б було просто ідеально, якби єдиним різновидом незаконної діяльності, що має місце в Португалії, було б нелегальне перебування на території країни. Але, на жаль, малоймовірно, що навіть самий оптимістичний португалець повірить в таке диво.

Але тоді в чому справа? Якби я б не був знайомий з португальськими журналістами, то можна було б просто звинуватити колег у тому, що вони навмисно пропускають у ЗМІ лише негативну інформацію про іммігрантів. І передумов до цього – достатньо. Можна звернутися до пам’ятного дослідженням «Іммігранти та ЗМІ», що проводились на замовлення Міжнародної організація з міграції (МОМ): статистика показала, що ЗМІ за краще друкувати про іммігрантів новини негативного характеру. Так, зі знаком «мінус» – близько 90% новин, в яких фігурують іммігранти.

Але все ж таки було б несправедливо звинувачувати в цьому виключно журналістів. З ними тут і так ведуть відповідну роботу: не далі, як минулого тижня в Фару з цього питання проводилися професійні курси, які були організовані спільно Верховним комісаріатом у справах імміграції (ACIDI) та Центром по професійній підготовці журналістів (CENJOR). Журналістам – а були представлені практично всі найвідоміші ЗМІ країни – стало не по собі від вказівки на таку явно непропорційну подачу імміграційної тематики. Представники преси в один голос заявляли, що нічого проти іммігрантів не мають – але, з іншого боку, не можна ж приховувати факти їхньої причетності до злочинів.

Звичайно, що приховувати, нерідко журналісти йдуть шляхом найменшого опору, і ґрунтуючись тільки на наявних фактах, не намагаються здобути додаткову інформацію. Наприклад, зараз у правоохоронних органів Алгарве є чітке завдання – покінчити зі злочинними угрупованнями (які орудують не тільки в регіоні, а й по всій країні), що спеціалізуються на пограбуванні заможних іноземців. Причому, характерною рисою подібних злочинів є нелюдська жорстокість. Кого звинувачують? Звичайно ж, «іммігрантів де Леште». Але навіть якщо злочинці і є громадянами однієї з країн Східної Європи, чи можна отак пов’язати в одній статті злочинця і всю іммігрантську громаду?

Не дивно, що однією з основних ідей на минулих курсах було встановлення різниці між іноземним громадянином та іноземцем.
Або ось ще один приклад: «В ході операції було затримано 40 іноземних громадян, які нелегально проживають у країні». Що може подумати читач, прочитавши газету? «Нелегали? І все це на тлі хвилі пограбувань. За рахунок чого вони живуть? .. Не інакше, як злочинці! »Залишається «за кадром» інформація про те, що дуже рідко іммігранти є нелегалами за власним бажанням. Я впевнений, що більшість із затриманих в ході таких операцій мають постійну роботу, робочий контракт, оплачують соціальні та фінансові податки. До речі, працівники фінансових органів, які беруть участь в «облавах», цілком могли б вести відповідну статистику. Але з якихось причин – а може, просто через непрофесіоналізм – далеко не завжди усі факти, що стосуються імміграційних процесів, подаються об’єктивно. У той же час, як би не намагалися журналісти додавати або ж ігнорувати факти, кожен іммігрант окремо є відповідальним за те, яка думка складається про нас у португальському суспільстві.

Джерело: Маяк Португалии

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті