Планова робота Податкової служби Португалії?

podatkiДо 20 квітня податкова служба здійснила виплати по 70% декларацій IRS, наданих платниками податків першої черги, тобто тими, хто працює тільки за контрактом або отримує пенсії.

В абсолютних цифрах це означає, що виплати вже були зроблені за 1 млн. 341 тис. декларацій, загальна сума виплат склала 978 млн. євро, а середня сума повернення, що припадає на одну декларацію – 729 євро.

Кількість декларацій, поданих в електронному вигляді через інтернет, збільшилася в порівнянні з минулим роком на 11,6% і склала 2 млн. 497 тис. Це результат постанови про те, що всім платникам податків, які подали декларації через інтернет, гарантується повернення IRS протягом 20 днів. Міністерство фінансів підкреслило, що не тільки виконало, а й «перевиконало» вимогу згаданої постанови – перші повернення були здійснені вже через 14 днів.  25 березня повернення отримали 300 платників податків.

Служба та інспекція
Будь-яка сума, яка була внесена до декларації, повинна бути підтверджена документально. Однак на момент здачі декларації фінансові органи не вимагають від вас подання цих підтверджуючих документів. Але це не означає, що податкова служба завжди вірить «на слово» всім без винятку платникам податків. У її складі є спеціальний підрозділ – податкова інспекція, яка має право проводити перевірку. На це у податкової інспекції є 4 роки. Так що до 31 грудня 2010 р. у вас ще можуть попросити пред’явити документи, які пов’язані з декларацією за 2006 рік, а тільки що надана вами декларація за 2009 р. буде продовжувати залишатися об’єктом можливої перевірки до 31 грудня 2013.

Порада
Часто різні чеки друкуються на касових апаратах термічним способом. З часом текст вицвітає і його неможливо прочитати. Не полінуйтеся зробити ксерокопію, навіть якщо чек підтверджує невеликі суми. Для податкових служб важлива не сума, а сам факт відсутності підтверджувального документа.

Деякі платники податків мають достатньо велику ймовірність зазнати перевірці, наприклад, ті, хто вказав у декларації занадто великі витрати на лікування або утворення, у яких сильно змінилася кількість утриманців. Але існують і планові перевірки. Щороку певний відсоток платників податків потрапляє саме під них, і цілком імовірно, що ви можете потрапити до їх числа.

Навіть не знаючи, чи доведеться вам піддатися перевірці, систематизує та організуйте всі документи. Це дуже хороший спосіб зменшити неприємні відчуття від процедури перевірки.

Як це відбувається
Фінансова служба висилає рекомендованим листом повідомлення, яке супроводжується листом з поясненням мети перевірки. Лист повинен бути відправлений мінімум за 5 днів до призначеної дати. Найчастіше платника податків запрошують з’явитися із усіма документами у фінансову службу, проте іноді сповіщають про те, що фінансовий інспектор проведе перевірку на дому. У принципі, кожна людина має право не пустити інспектора до себе додому. Однак, якщо у вас усе в порядку, краще цього не робити. Перевірка на дому без попереднього сповіщення робиться в тих випадках, коли у податкової інспекції є обґрунтовані підозри про ухилення від податків.

Якщо під час візиту у фінансову службу з’ясується, що всі документи в порядку – перевірка на цьому закінчується (повторюємо, значна частина цих перевірок – планова). Якщо ні – від вас можуть зажадати подання додаткових документів. Загальний термін, відведений законом на перевірку, складає 6 місяців. Після цього виноситься рішення, і повідомлення про нього в 10-денний термін надсилається платнику податків.

Якщо винесено рішення на користь платника податків – справа закінчується. Якщо ні – громадянин має від 8 до 15 днів, щоб з’явитися у фінансовий відділ й представити свої доводи. У 10-денний термін фінансова служба повинна прийняти остаточне рішення, ще 10 днів їй дається на те, щоб вислати платнику податків повідомлення про це рішення із зазначенням суми податку, яку він має сплатити. Оплату необхідно зробити протягом 90 днів, протягом цього ж терміну можна подати заяву, що оскаржують рішення. Якщо і на цей раз рішення буде негативним – є ще 15 днів, щоб звернутися до суду. Однак це звернення не звільняє від обов’язку виконати рішення – податок заплатити доведеться. Зрозуміло, якщо суд стане на бік платника податків, то гроші йому будуть повернуті.

Якщо ви отримали повідомлення про перевірку – співпрацюйте з інспектором. Це повністю відповідає вашим інтересам:

  • Отримавши повідомлення, не затримуйтесь з відповіддю. На весь процес встановлено певний термін, і чим раніше ви відповісте, тим більше залишиться у вас часу на те, щоб оскаржити несприятливий для вас результат перевірки.
  • Якщо вас запрошують пояснити складне питання, намагайтеся отримати допомогу професіонала (técnico oficial de contas).
  • Не відмовляйтеся представити документи, які у вас запитують, не бороніть роботі інспектора, це може тільки спровокувати підозри про те, що вам є що приховувати.

Хай вам щастить.
За матеріалами «Маяк Португалии»

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті