Українцям видаватимуть закордонні паспорти старого зразка

Pasport-ukrainiУнаслідок недостатнього бюджетного фінансування Міністерство закордонних справ заявило про неможливість оформлення закордонних паспортів нового зразка з полікарбонатною сторінкою, тому прийняте рішення надалі оформляти паспорти старого зразка з фотографією, що вклеюється.

Про це йдеться в опублікованому на сайті МЗС офіційному коментарі Департаменту інформаційної політики МЗС України щодо документування громадян України, що проживають за кордоном.

У коментарі сказано, що постановою Кабміну від 26 червня 2007 року № 858 “Про затвердження технічного опису і зразка бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон і внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України” дійсно встановлено, що після набуття нею чинності припиняється виготовлення бланків закордонних паспортів попередніх зразків. Проте “при цьому паспорти, що оформляються з використанням бланків паспортів попередніх зразків, залишаються чинними впродовж терміну їх дії”.

Впровадження за кордоном централізованого оформлення паспортів нового зразка передбачає розробку відповідного програмного забезпечення, налаштування каналів обміну інформацією і передачі персональних даних громадян України, що перебувають за кордоном, і інших додаткових заходів, повідомляє МЗС. На вказані цілі міністерство пропонувало передбачити в держбюджеті на 2009 рік 4 372,9 тис. грн: “Ця сума є мінімальною для вжиття першочергових заходів щодо впровадження згаданої системи оформлення паспортів нового зразка”.

Проте держбюджетом було виділено лише 281,7 тис грн., тобто 6,5% від необхідної суми, що зробило фактично неможливим перехід Департаменту консульської служби МЗС України і 118 зарубіжних дипломатичних установ на централізований порядок оформлення паспортних документів і, відповідно, на оформлення паспортів нового зразка.

За даними МЗС, донедавна зарубіжні дипустанови під час оформлення паспортів використовували залишки бланків паспорта зразка 1994 року (з фотографією, що вклеюється) з числа 97 тисяч, надрукованих згідно з урядовою постановою 2007 року. Проте “за щорічної потреби МЗС і закордонних дипломатичних установ України в 40-45 ти бланків паспорта наразі у розпорядженні МЗС і ЗГУ практично не залишилося бланків паспортів громадянина України для виїзду за кордон зразка 1994 року”, – сказано в коментарі.

У такій ситуації вже в кінці 2009 року закордонні дипломатичні установи втратили практичну можливість видавати паспорти для виїзду за кордон громадянам України, що є прямим порушенням їх прав, – пояснює МЗС.

Виходячи з цього, МЗС звернувся до Кабміну, який окремими постановами (№ 1184 від 29 жовтня 2009 року і N 191 від 17 лютого 2010 року) прийняв рішення про одноразове виготовлення бланків старого зразка в кількості 50 тисю шт. “Міністерство закордонних справ виходитиме з того, що реалізація цього рішення дозволила б у максимально повному обсязі забезпечити інтереси громадян України, і далі підтримуватиме його виконання”, – йдеться в коментарі.

У той же час МЗС заявив про підтримку подальшого розвитку і вдосконалення української паспортної системи шляхом створення Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб і їх документування, а також розробки національних біометричних закордонних паспортів. У цьому контексті МЗС звернулося в Міністерство фінансів з проханням передбачити на ці цілі 8 млн грн у бюджеті на 2010 рік за програмою “Придбання і обслуговування програмно-технічних комплексів вузлів місцевого рівня Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб і їх документування”.

Раніше, в четвер, МВС заявило, що впродовж 10 днів всі громадяни, що стояли в черзі на отримання закордонних паспортів, отримають ці документи. “Впродовж 10 днів вся черга, 180 тисяч, буде закінченою, паспорти видаватимуться в абсолютно спокійному режимі”, – заявив начальник Департаменту зв`язку з громадськістю МВС України Дмитро Андрєєв. Він підкреслив, що на сьогодні в регіонах вже видано 65 тисяч закордонних паспортів українським громадянам.

Джерело: Навігатор

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті