Отримати посвідчення водія стане складніше

avtobanПочинаючи з січня нинішнього року, кандидатам на водіння легкових автомобілів (категорії А, В і В + Е) за рекомендацією медичної експертизи або за рішенням судової / адміністративної інстанції доведеться проходити додаткові психологічні тести. Дане рішення прийнято як одне з додаткових заходів з боротьби зі зниженням кількості дорожньо-транспортних пригод. А для потенційних водіїв транспортних засобів, групи 2 (категорії С, С + Е, D, D + E) психологічні тести відтепер обов’язкові.

Для проходження тесту відкриються спеціальні центри (Centros de Avaliação Médica e Psicológica – CAMP), в яких будуть працювати фахівці в галузі офтальмології, лікарі і психологи.

Додаткова міра, як повідомляє “Маяк Португалии”, стосується водіїв, які з різних причин були позбавлені права на водіння автомобіля. Щоб дістати своє посвідчення назад, недостатньо буде дочекатися закінчення терміну, на який позбавили прав: доведеться ще й пройти спеціальний 30-годинний курс підготовки, а після – скласти іспит.

Серйозно ставитися до проблеми ДТП в Португалії стали з 1990 р., коли водіння в нетверезому стані почали розглядати, не тільки як порушення правил дорожнього руху: перевищення алкоголю в крові більш ніж на 1,2 г / л стало прирівнюватися до кримінального злочину. Після цього почали вводити й інші заходи. В результаті, з 1998 р. на дорогах країни спостерігається все менше смертельних випадків. Не можна не відзначити, що зниження негативних показників відбувається на тлі різкого збільшення кількості транспортних засобів та посилення інтенсивності дорожнього руху.

У 1998 р. на дорогах Португалії в ДТП загинуло 1865 чоловік, в 2009 р. кількість смертельних випадків знизилося більш ніж на 50% – до 730 смертей (у середньому по 2 смертельних випадки щодня).

Результати могли б бути ще краще але, на жаль, тенденцію зниження кількості ДТП не підтримують водії мотоциклів і пішоходи.

Коротка хронологія найзначніших заходів щодо зниження кількості ДТП:

  • 1990 р. – перевищення алкоголю в крові більш ніж 1,2 г / л вважається кримінальним злочином;
  • 1992 р. – періодичний техогляд автомобілів стає обов’язковим;
  • 1994 р. – накладання ременя безпеки стає обов’язковим; максимальна швидкість в населених пунктах знижена до 50 км / год; мотоциклісти і їхні пасажири зобов’язані одягати шолом;
  • 1995 р. – для перевезення дітей обов’язково наявність спеціального дитячого сидіння;
  • 2005 р. – істотно зростають штрафи і санкції за порушення правил дорожнього руху.

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті