Осквернення церкви в Фатімі

Bogorodycya-fatimiШок у католиків Португалії викликало осквернення церкви в Фатімі, міжнародному місці паломництва, яке в травні має намір відвідати Папа римський Бенедикт XVI. Особливу тривогу викликають деякі деталі інциденту, який стався 13 січня, що натякають на причетність до цієї акції мусульман.

У повідомленні, який був поширений адміністрацією комплексу, говориться, що оскверненню піддалися чотири статуї, які оточують церкву Пресвятої Трійці. На них завдали «розпису типу графіті, на яких читаються слова іслам, місяць, сонце, мусульманин, мечеть». У документі висловлюється сподівання на те, що поліція зуміє оперативно виявити авторів написів.

Поліція повідомила, що подібні написи виявлені і всередині церкви Пресвятої Трійці. Правоохоронні органи, як повідомляє «Благовет Инфо», намагалися заспокоїти громадськість, проголосивши, що мова йде про «абсолютно нехарактерну, ізольовану акцію, яка не пов’язана з будь-якою організацією».

Дійсно, подібні інциденти в Португалії ще не траплялися, повідомляє Інститут релігії і політики з посиланням на ІТАР-ТАРС. Мусульманські графіті у святому для католиків місці явлення Богородиці, яке щорічно відвідують мільйони прочан – це й справді щось небачене. Втім, і пограбувань церков раніше практично не було, а тепер це перестало бути чимось надприродним. Так, минулого року в районі Авейру, на півночі країни, майже всі з чотирьох десятків католицьких храмів піддалися грабежу. Злочинці проникали в храми ночами і забирали цінні предмети культу, на зразок срібних хрестів, свічників і дароносицю. В деякі храми вони навідувалися по кілька разів.

Португалія традиційно була католицькою країною. Лише в останні десятиліття тут з’явилася помітна мусульманська громада. Офіційно вважається, що її чисельність становить лише сорок тисяч, проте за деякими оцінками, лише в районі столиці проживає до ста тисяч прихильників ісламу.

Востаннє проблеми з мусульманами Португалія відчувала в Середні віки, коли країна тільки створювалася, відвойовуючи територію в арабів, які захопили майже весь Піренейський півострів. У сучасній історії нічого подібного не було. Португалія не знає терактів, тут не відзначено й інших серйозних проявів міжконфесійних конфліктів і нетерпимості. Мусульмани мають всі можливості відправляти свої релігійні обряди. У грудні урочисто відкрилася вже 34-а за рахунком мечеть. Очевидно, тому правоохоронні органи сподіваються, що інцидент в Фатімі буде не більше, ніж неприємним одиничним епізодом.

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті