Огляд ринку нерухомості Португалії

villaПортугалія займає частину Піренейського півострова. На півночі та сході вона межує з Іспанією. На заході і півдні омивається Атлантичним океаном. Мадейра і Азорські острови є автономними регіонами держави. Португалія віддалена від центру цивілізації бо розташована у самій західній частині Європи. Це дозволило їй зберегти гарну екологію, чисті пляжі, евкаліптові та дубові ліси, виноградники, прекрасні гірські пейзажі.

Ринком нерухомості Португалії вже давно цікавляться іноземці. За даними компанії Gordon Rock, в країні переважають покупці з Великобританії. У південній її частині – Алгарве – навіть є містечка, де звучить переважно англійська мова. Британці відкривають тут ресторани, супермаркети, салони краси і т.п. З початком світової кризи Португалією стали все більше цікавитися громадяни Франції, Німеччини, Голландії, Іспанії. «Непоодинокі випадки, коли європейці виводять капітали з своїх країн та інвестують їх у нерухомість Португалії. Росіяни теж у цьому списку, – говорить Станіслав Зінгель, президент Міжнародного агентства нерухомості Gordon Rock. – Більшість іноземців купують тут житло для відпочинку та переїзду на постійне місце проживання ».
«Спочатку зацікавленість Португалією з боку росіян була не дуже висока через відсутність прямих рейсів в Лісабон, – пояснює Петро Коваленко, керівник напрямку регіональних продажів відділу закордонної нерухомості IntermarkSavills. – Але з літа 2009 р. авіакомпанія «TAP» запустила прямий рейс Москва – Лісабон і провела велику піар-компанію з просування Португалії як туристичного напрямку. Чемпіонат Європи з футболу, що пройшов тут рік тому, також сприяв відкриттю країни для росіян. Тому в 2009 р. поїздки до Португалії все частіше носили цілеспрямований характер – підібрати нерухомість ».

За даними компанії Knight Frank, у цей час попит сфокусований на центральних районах, розташованих ближче до аеропорту (близько 20 хвилин їзди), таких як Квінта-до-Лаго (Quinta do Lago) і Вале-до-Лобо (Vale do Lobo), – вони є найбільш розвиненими курортами Алгарве. Сюди ж відносяться невеликі містечка Поршеш (Porches) і Албуфейра (Albufeira). «Алгарве – найбільш популярний туристичний напрям в Португалії, а росіяни вважають за краще купувати нерухомість в місцях, знайомих по туристичним візитам, – зазначає С. Зінгель. – До того ж курорт пропонує розвинену інфраструктуру та великий спектр послуг, таких як гольф, спа, теніс, кінний спорт і т. д. ».

У компанії IntermarkSavills вважають, що досить перспективний ринок – острів Мадейра. М’який клімат острова «вічної весни» дуже подобається росіянам, особливо сибірякам. Крім того, нерухомість на острові недорога.
Цікава й Лісабонська Рив’єра з курортними містами Ешторіл, Кашкайш, Каркавелуш, Гіньшу. Тут створені чудові умови для активного відпочинку, включаючи віндсерфінг та гольф. До того ж ці міста розташовані поряд з відомими історичними пам’ятками країни.

Перспективні метри
За словами П. Коваленко, укласти угоду купівлі нерухомості в Португалії не складніше, ніж в іншій країні ЄС. Банк Esperito Sancti навіть розробив спеціальні іпотечні програми. Стандартні умови кредиту в Португалії – це видача суми, що дорівнює 50-80% від оцінної вартості об’єкту. Максимальний термін кредитування – до 40 років (за умови, що покупець не досяг 40-річного віку), хоча на практиці зазвичай беруть кредит на 10-30 років під 4,75% річних. Оформлення кредиту займає близько трьох тижнів.

Як розповів С. Зінгель, комісію агентству нерухомості, як правило, оплачує продавець. Покупець несе витрати, пов’язані з послугами юриста і нотаріуса, отриманням завірених копій довідок і з реєстрацією нерухомості. Це становить приблизно 2-2, 5 тис. євро.

Процедура оформлення права власності в Португалії розділена на два етапи. Перший – підписання контракту, резервує нерухомість. Тоді ж покупець має сплатити від 10 до 25% загальної вартості об’єкта. Після цього продавець знімає житло з продажу, а нотаріус приступає до перевірки його на юридичну чистоту, що займає від трьох до шести місяців. Якщо покупець протягом цього часу вирішить відмовитися від придбання об’єкта, то внесені гроші йому не повертають. Якщо ж від продажу продавець відмовляється, то відповідно до португальськими законами він зобов’язаний повернути аванс покупцю в подвійному розмірі. Другий етап угоди – підписання фінального угоди. Але перш покупець повинен сплатити податок на передачу об’єкта у власність (Imposto Municipal sobre Transmissхes). Його розмір залежить від ціни нерухомого майна. Він може становити від 0 (якщо об’єкт коштує менше 83,5 тис. євро) до 8%, а з урахуванням податкового відрахування ще менше – до 6%.

Будь-який вид нерухомості в Португалії повинен бути зафіксований в Реєстрі власності (Conservatуria de Registo Predial). Там же можна отримати повну інформацію про власника нерухомості та наявності можливої заборгованості.
Покупець набуває право власності з моменту підписання нотаріального акту купівлі-продажу. Після сплати всіх сум йому видають нотаріально завірену копію купчої. Крім згаданого податку на передачу об’єкта у власність слід сплатити також нотаріальну мито (0,8% від вартості нерухомості) і гербовий збір (360 євро).

За словами С. Зінгеля, наявність нерухомості в Португалії може стати підставою для отримання шенгенської візи на 90 днів як для власника нерухомості, так і для членів його родини.
«Право Європейського союзу гармонізовано, і багато законів єдині для цих країн. Тому володіння у Португалії нерухомістю не гарантує отримання посвідки на проживання. Проте останнім часом з’явилися зрушення в питанні отримання постійного місця проживання без права на роботу», – говорить П. Коваленко. За словами експерта, ПНП особливо цікавляться французькі пенсіонери, які купують житло у сонячній Португалії та отримують високу французьку пенсію.
Дозвіл на проживання оформляють у два етапи, розповів С. Зінгель. Спочатку нерезидент – власник нерухомості в Португалії отримує передбачену для цього випадку візу, яка діє шість місяців. Потім документи необхідно подати до Служби у справах іноземців за кордоном, де приймають остаточне рішення.

Від 50 тис. євро і вище
Розкид цін на нерухомість в Португалії досить великий. Як вважає С. Зінгель, найдорожчим залишається південний регіон країни – провінція Алгарве. Тут високий попит на житло, а це стимулює зростання цін. Зокрема, в районі Фаро переважно будують житло класу люкс. Втім, у невеликих містечках можна знайти і відносно недорогі варіанти. Наприклад, двокімнатну квартиру загальною площею 62 кв. м у центрі селища Прая-де-Луз (Praia da luz), з видом на море, в 100 м від пляжу, продають за 110 тис. євро. Двокімнатна квартира (70 кв.м.) в місті Лагуш (Lagos) в закритому кондомініумі з басейном, парком і міні-гольфом, в 10 хвилинах ходьби від пляжу, – 125 тис. євро. Секція в трьохповерховому таунхаусі загальною площею 180 кв. м на території кондомініуму з басейном і парком, в 300 м від найближчого пляжу, в місті Албуфейра (Albufeira), виставлена на продаж за 298 тис. євро.

Найбільш низькі ціни – на півночі країни, в районі Порто (Porto). Там можливо підібрати двокімнатну квартиру за 50-70 тис. євро. Через прохолодний клімат цей район не дуже популярний серед іноземних покупців, але користується попитом у португальців, які проживають далеко від океану.
Як вважає С. Зінгель, клієнтів, які купують нерухомість у Португалії, можна розділити на дві групи. До першої належать ті, хто цікавляться віллами середньою вартістю 700 тис. – 1 млн євро. До другої – ті, хто звертає увагу на апартаменти або секції у таунхаусах за 150-300 тис. євро. Звичайно, більшість покупців відносяться до другої категорії. Вони купують апартаменти в житлових комплексах, що перебувають максимум в 500 м від берега. Як приклад експерт згадав нещодавню угоду, яку провела компанія Gordon Rock в Алгарве: клієнт купив апартаменти з видом на океан, площею 125 кв. м, за 210 тис. євро в курортному містечку Поршеш (Porches) в елітному комплексі на другій лінії від моря. До кризи така квартира коштувала 300 тис. євро.

За словами П. Коваленко, досить доступні за ціною квартири у багатоповерхових будинках навколо Лісабона. Влада Португалії робить акцент на розвиток сільського господарства, тому вілли, що стоять окремо, можливо придбати лише за досить високу ціну. «Але у нас є досвід реалізації дизайнерських вілл селищі, що має окрему охорону, в 20 хвилинах їзди від Лісабона за 500-700 тис. євро», – говорить він.

За оцінкою IntermarkSavills, Португалія постраждала від кризи набагато менше, ніж сусідня Іспанія. У країні не було буму нерухомості, а на ринку присутня, по суті, олігополія, тобто його контролюють чотири-п’ять родин, тому масового демпінгу не відбулося.

«Оскільки вибір об’єктів, не дивлячись на кризу, досить широкий, девелопери, що продовжують будівництво, приваблюють покупців всілякими знижками та акціями. Наприклад, деякі компанії компенсують переліт і проживання клієнтів під час ознайомчої поїздки у разі придбання у них нерухомості», – розповідає С. Зінгель.

У цілому, за даними Knight Frank, ціни на нерухомість в країні змінилися. Вони залежать ще від району. Першим наприкінці минулого року на економічну ситуацію відреагував регіон Західної Алгарве – вартість 1 кв. м цього року тут знизилася приблизно на 20%. Сьогодні чотирикімнатну віллу можна купити за 2 млн євро. У Центральній Алгарве за останні шість місяців ціни залишилися стабільними, не зазнавши значних змін. «Вартість вілл у Квінта-до-Лаго і Вале-до-Лобо починається від 2 млн. євро. Однак покупцеві, що вважає за краще невелику віддаленість від аеропорту, першокласні послуги, безпека і широкий вибір пляжів, мало що може підійти краще, ніж ці райони», – говорить Катерина Тейн, директор департаменту житлової нерухомості Knight Frank.

Джерело: domik.net

Детальніше про нерухомість у Португалії

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

2 Comments Post a Comment
  1. Андрій пишет:

    Теж саме я читав на http://nkr.net.ua/?

  2. admin пишет:

    Цікава та інформативна стаття. Одне джерело

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті