Одностатевий шлюб у Португалії

odnopolie-brakiЧисленні акції за права геїв і лесбіянок в Португалії, схоже, дали свої плоди – уряд країни має намір легалізувати одностатевий шлюб. Відповідний законопроект, як повідомляє Euronews, схвалений у четвер кабінетом міністрів, передбачається винести на розгляд парламенту в середині січня.

Шанси на те, що законопроект буде схвалений, високі: у правлячої лівоцентристської соціалістичної партії – більшість місць у парламенті, а легалізацію одностатевих шлюбів підтримують ще і всі ліві партії.

Права опозиція виступає проти одностатевих шлюбів і пропонує іншу форму реєстрації відносин:
“Наша пропозиція передбачає забезпечити права і обов’язки, які характерні для такого роду союзів, але не шлюб,” – говорить представник правого крила Агіяр Бранку.

Ліві партії, які висловили готовність підтримати законопроект, проте розкритикували той факт, що документ, легалізуючи одностатеві пари в Португалії, не дозволяє їм однак всиновлювати дітей.

“Це щонайменше дивно: з одного боку, покінчити з дискримінацією і дозволити одностатеві шлюби – а з іншого боку, тут же створити іншу дискримінацію для одностатевих пар,” – говорить депутат Ана Драгу.

Одностатеві шлюби легалізовані в чотирьох країнах ЄС – Швеції, Бельгії, Голландії та Іспанії. Чи стане Португалія п’ятою?
У разі схвалення парламентом, законопроект повинен підписати консервативний президент країни Анібал Каваку Сілва, який має право вето. Парламент може подолати вето президента, але для цього потрібен час.

Раніше в переважно католицькій Португалії всі спроби узаконити одностатеві шлюби не мали успіху.

Возз’єднання родини в Португалії

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті