Кліматична міграція

passport-lyudiЗміна клімату та деградація навколишнього середовища вже призводять до міграції та переміщення людей по всій планеті. Зокрема, найбільше потерпають від цього найбідніші країни світу.

Нерозуміння та незнання ситуації існують саме тому, що не має чіткого уявлення, як найкраще чинити з багатьма комплексними наслідками кліматичної міграції.

«Ніхто насправді не знає, як багато людей мігрують з власної ініціативи чи примушені це робити внаслідок кліматичних змін чи деградації навколишнього середовища. Що ми знаємо, так це те, що більша частина такої міграції внутрішня або транскордонна, і що зараз це зростаючий тренд», говорить Генеральний директор МОМ Уільям Лесі Свінг.

Зростаюча міграція, спричинена кліматичними змінами, ще збільшує необхідність роботи з існуючими викликами управління міграційного процесу. «Забезпечуючи ефективний захист прав усіх мігрантів, включаючи мігрантів внаслідок зміни навколишнього середовища, та забезпечення відповідної допомоги соціально вразливим верствам, – це продовжує бути одним із ключових пріоритетів МОМ. Працюючи разом з нашими партнерськими агенціями у Глобальній міграційній групі та поза нею, ми також продовжуватимемо працювати на скорочення примусової міграції наскільки це можливо, аби забезпечити той процес, коли міграція трапляється добровільно», додає пан Свінг.

У нещодавно опублікованому звіті МОМ йдеться про те, що більшість випадків міграції, спричиненої результатом впливу факторів навколишнього середовища, є внутрішньою. Декілька країн Азії, наприклад, ведуть боротьбу з масовою міграцією з села до міста, коли постійні потоки людей руйнують сільськогосподарські угіддя і примушують людей переміщуватися до перенаселених територій у містах, з драматичними наслідками для інфраструктури, громадськості та сфери охорони здоров’я.

Повільна деградація навколишнього середовища привертає менше уваги, ніж екстремальні кліматичні випадки, такі як шторми чи повені, все ще в усьому світі 1.6 мільйонів людей постраждали від посух між 1979 та 2008 роками, вдвічі більше постраждали від штормів, особливо вразлива Африка.

У таких випадках міграція відіграє дуже велику роль як рятівний механізм. Наприклад, Малі – свідок внутрішньої міграції з півночі на південь країни та регіональної міграції у напрямку острівних зон Західної Африки як спонтанної адаптаційної стратегії до посухи, позбавляючись стресу від однієї слабкої еко-системи та водночас потрапляючи до іншої.

Поки що деякі Національні адаптаційні програми дій (НАПД), розроблені найменш розробленими країнами для адаптації до кліматичних умов, включаючи можливу міграцію, більше може бути зроблено для посилення ролі міграції в контексті адаптації.

«Ми всі знаємо, що немає єдиного вирішення проблеми кліматичних змін. Тому маємо використовувати всі механізми, якими володіємо, і міграція є одним із них. Як уже було відзначено, що міграція може та робить свій внесок у розвиток країн походження та призначення. Посилення зв’язку між міграцією та розвитком та використання переваг тимчасової та циклічної міграції може включити потреби вразливих спільнот до адаптаційних планів», наголошує пан Свінг.

Потенційна шкала майбутніх переміщень людей потребуватиме міжнародної підтримки тих країн, які найбільше підпали під внутрішню та раптову транскордонну міграцію внаслідок кліматичних змін, оскільки найменш розвинені країни не матимуть можливості та ресурсів відповідати на такі виклики.

«Фінансова підтримка для боротьби з наслідками міграції, спричиненої деградацією навколишнього середовища та зміни клімату, не має йти врозріз із допомогою внаслідок економічної кризи. Підтримка має бути додатковою, якщо країни, що розвиваються, цього потребуватимуть», додає Свінг.

Однак міграція, спричинена кліматичними змінами, також буде важливою і для розвиненого світу, де відсутність політик реагування на це явище відразу кидається в очі.

Вказуючи на майбутні слабкі місця зростання еміграції із певних країн Азії, Африки, Центральної та Південної Америки, значні соціально-економічні негаразди та повільно діючі кліматичні катастрофи, які впливають на сферу забезпечення їжею, у нещодавно опублікованому звіті МОМ йдеться про недостатність проведення політики щодо кліматичної міграції, що означає те, що розвинений світ зіткнеться із труднощами при реагуванні на проблему.

«Кліматичні зміни, демографічні тренди та глобалізація – все вказує на більшу міграцію в майбутньому. Це означає, що добробут якомога більшої кількості людей та громад має бути для нас пріоритетом, коли говоримо про управління міграцією в тому сенсі, щоб посилити вигоду та скоротити негативні моменти. Ефекти кліматичних змін неодмінно зростатимуть. Ми маємо думати та планувати наперед; маємо знайти рішення, які б пов’язали міграцію та адаптацію після кліматичних змін; ми також маємо бути готовими реагувати на гуманітарні виклики, які вже сьогодні спричиняють кліматичні зміни», підсумовує пан Свінг.

За матеріалами прес-релізу Міджнародної організації з міграції від 18 грудня 2009р.

Докладніше
Еміграція в Португалію
Погода в Португалії

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті