Імміграційні квоти 2010

robochieУряд залишив імміграційні квоти на 2010 рік на рівні минулого року – 3 тис. 800 робочих віз.

Народна партія CDS-PP виступила з ініціативою зменшення обсягу видачі робочих віз іммігрантам. Зокрема, член CDS-PP Нуну Магаляеш заявив, що в нинішній ситуації залучення нової іноземної робочої сили є «злочином проти суспільства».

«Минулого року уряд встановив квоти на 3 тис. 800 робочих віз. Але ж схоже, що економічна ситуація і показники безробіття цього року не будуть сильно відрізнятися від минулого. З огляду на кількість іноземних громадян, зареєстрованих у центрі зайнятості, логічно було б істотно скоротити обсяги видачі робочих віз», – відзначив депутат.

Тривога депутата зрозуміла, але тільки він не враховує дечого: на думку аналітиків, Португалія стає все менш привабливою для іноземців. Та й статистичні дані говорять про те, що турбуватися Народної партії нема чого. У минулому році були заповнені тільки 26% вакансій на роботу в Португалії – це 1460 з 3800 робочих місць.

Досить безглуздими при ретельному розгляді є також побоювання Магаляеша щодо того, що нові іммігранти можуть поповнити ряди безробітних. Як показує практика, робочі візи у відповідність з імміграційними квотами поповнюються або сезонними працівниками, або висококваліфікованими фахівцями. У першому випадку отримати дозвіл на проживання (на основі робочої візи на сезонні роботи) практично неможливо – отже, і зареєструватися в центрі зайнятості також не можна. А що стосується другої категорії приїжджих – кваліфіковані працівники завжди цінуються, тим більше, що на даний момент в країні спостерігається зворотний процес. Молоді фахівці активно залишають Португалію в пошуках реалізації у більш розвинених країнах – таких як Великобританія, Німеччина, Франція, Іспанія.

Наприклад, як повідомляє «Маяк Португалии», нещодавно в ході популярної телепрограми «Pro e Contras» прозвучала ідея, що «витік мозків» був, є і буде, і одним із шляхів вирішення даної проблеми є саме створення умов для залучення висококваліфікованих фахівців ззовні.

Незважаючи на зауваження Народної партії, уряд після обговорення з державними та громадськими організаціями, вирішив не зменшувати кількість імміграційних квот на 2010 рік. Таким чином, можливість приїхати і працювати у Португалії, знову надана 3 тис. 800 іноземним громадян. Але скоріш за все, як і в минулому році, ці квоти будуть заповнені не більше ніж на 50%.

До речі, крім імміграційних квот уряд нещодавно оприлюднив і новий План інтеграції іммігрантів, виконання якого розраховане на 2010-2013 роки, основними заходами якого є сприяння і поліпшення процесу інтеграції в суспільство, а саме: боротьба проти шкільної неуспішності та перекваліфікація робітників іммігрантів.

Робота в Португалії
Міграційні новини

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті