Боротьба з нелегальною міграцією

policiaУряд Португалії вирішив дати бій злочинним угрупуванням, в першу чергу – структурам, що діють в середовищі іммігрантів.

Ще в жовтні минулого року урядовим указом було прийнято рішення щодо створення спеціальних спільних груп поліції (Unidade Especial de Polícia – UEP). До їх складу увійдуть співробітники Національної гвардії (GNR), Кримінальної поліції (Polícia Judiciária – PJ), а також Служби іноземців та кордонів (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras – SEF). Також розглядається можливість включення в дану спецгрупу співробітників прокуратури.

Про створення першої такої групи було оголошено минулого тижня міністром внутрішніх справ Руем Перейра в ході візиту до столиці Алгарве – Фару. В ході візиту в регіональне відділення SEF міністр також заявив про впровадження проекту SMILE, який передбачає оснащення співробітників SEF мобільними апаратами для читання ідентифікаційних документів. Його особливість – негайне підключення до баз даних різних поліцейських структур – як національних, так і міжнародних, а також до бази Інтерполу. За допомогою цього мобільного апарату співробітники SEF зможуть перевірити біометричні дані, зокрема відбитки пальців. Таким чином, у співробітників SEF з’явиться можливість в online-режимі ознайомитися з вашим кримінальним минулим – якщо таке є. За словами міністра, SMILE дозволяє отримувати інформацію протягом декількох секунд у будь-якій точці країни. Синьйор Перейра вважає, що проект може зіграти важливу роль у боротьбі з нелегальною імміграцією та торгівлею людьми, а також допомогти боротьбі зі злочинністю.

«Маяк Португалии» додає, що проект SMILE може зіграти важливу роль в поліпшенні іміджу іммігрантів. Адже в більшості випадків злочини, скоєні іноземними громадянами, які асоціюються з іммігрантською громадою тієї чи іншої національності – що, природно, негативно позначається на відносинах з місцевим населенням. Але, погодьтеся, не можна асоціювати іноземця-громадянина України або Молдови, що знаходяться на території Португалії, з іммігрантом-уродженцем тієї ж України чи Молдови, які постійно тут проживають. Як правило, злочинці не є резидентами Португалії: члени злочинних угруповань приїжджають до Португалії в більшості своїй виключно з кримінальними цілями.

Впровадження проектів UEP і SMILE почнеться вже з наступного тижня, і як пообіцяв Руй Перейра, до кінця лютого в Алгарве пройде як мінімум 5 масштабних операцій з ідентифікації іноземців.

У 2009 SEF провів понад 1200 операцій, в ході яких були ідентифіковані близько 32 тис. іммігрантів. У результаті перевірок сотні іммігрантів отримали приписи про добровільне повернення на батьківщину, були відкриті 310 процесів про депортацію, а також винесено 3 тис. 627 штрафних санкцій – як іноземним громадянам, так і роботодавців, які наймають нелегальних іммігрантів.

Новини міграції
Віза в Португалію

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті