Близькосхідні євреї Португалії

evreiНещодавно проведений генетичний аналіз північно-португальських кріптоевреев (тих, хто приховує своє єврейське походження) призвів до відкриття. В ході дослідження, як повідомляє MIGnews, було встановлено, що ця ізольована єврейська громада змогла протягом століть зберегти свою генетичну ідентичність, уникаючи кровозмішення, який зазвичай відбувається в подібних ситуаціях.

Тепер вчені намагаються зрозуміти, як ці євреї зуміли подолати умови оточення, яки склалися. Дане питання серйозно хвилює більшість малих, закритих єврейських громад у світі.

Нове дослідження вчених з університетів Порту і Коїмбри показало, що євреї, які проживають в районі Браганка, генетично ближчі до близькосхідних євреїв, ніж до португальців, в оточенні яких вони живуть протягом більше 500 років. Це вдалося встановити в ході аналізу Y-хромосоми, яка передається тільки від батька до сина з неминучою рекомбінацією.

Ця генетична “мітка” було відзначено також і у євреїв Бельмонте, невеликого містечка, розташованого приблизно в 200 кілометрах на південь від Браганкі. Однак генетичний аналіз показав, що у євреїв Бельмонте відзначається різке скорочення генетичного різноманіття, що свідчить про інбридинг. Це нормально для ізольованих громад, просто тому, що кожному новому поколінню передається менше генетичного матеріалу.

“Всі осередки малої кількості генофонду, як правило, втрачають різноманітність, але громада з району Браганка примудрилися зберегти дуже високий ступінь різноманітності з відносно невисокою неєврейською інтрогрессією”, – відзначає професор Антоніо Аморім, генетик з Університету Порто, який проводив дослідження.

У нещодавно опублікованому дослідженні Аморіма йдеться, що група вчених вивчила батьківські лінії 57 чоловіків, незв’язаних один з одним родинними узами, чиє єврейське походження було встановлено. Вся громада в Браганке налічує максимум кілька сотень людей.

Було знайдено велике родове різноманіття, як на рівні гаплотипи, так і на рівні гаплогруппи (98,74 і 82,83% відповідно), що демонструє відсутність сильного генетичного зсуву.

“Результат мене здивував”, – зізнався Аморім в бесіді з кореспондентом газети “Гаарец”. Повний звіт про дослідження групи генетиків з’явився кілька тижнів тому в американському журналі “Фізична антропологія” (Journal of Physical Anthropology).

“Моє здивування було двояким”, – додав він, посилаючись як на низький рівень інбридингу, так і на збереження єврейських генів.

“Ці результати можуть бути пояснені тільки, якщо припустити, що ефективна чисельність населення значно більше, що може здатися з першого погляду”, – уклав Аморіма, – і / або що в громаді існує певна стратегія в області репродуктивності, що зводить до мінімуму втрати по чоловічої лінії при неминучому введенні в генотип неєвреїв “.

Вчені вважають, що необхідно провести більш глибоке та детальне дослідження, щоб уточнити, як цій громаді вдалося уникнути інбридингу особливо протягом більше чотирьох століть релігійні репресій. Зараз генетики завершують аналізи материнських ліній.

Євреї проживають у важкодоступних та ізольованих містах навколо Браганкі з 1187, але більшість оселилися там після 1492, коли вийшов особливий Указ про виселення іудеїв під час іспанської інквізиції. Євреїв було дозволено залишитися в Португалії, якщо вони будуть звернені в християнство, але цілі громади продовжували в таємниці практикувати іудаїзм, стаючи кріптоевреямі. Ті, кого вивчали в ході недавнього дослідження, належать саме до таких родин.

“Це дослідження показує, якою мірою євреї Португалії, які були насильно повернуті до християнства більше п’яти століть тому, прагнули зберегти своє єврейство з покоління в покоління”, – говорить він. - Вони зробили героїчних зусиль, щоб зберегти свою єврейську самобутність у таємниці”.

Возз’єднання сім’ї в Португалії

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті