Безробіття як форма неробства?

tezh-robotaПри наявності високого рівня безробіття в Португалії існують тисячі вакансій, які не заповнюються. Як вважають деякі економісти, парадокс пояснюється тим, що допомога по безробіттю інший раз перевищує запропоновану зарплату. Щоб стимулювати пошуки роботи, вони радять державі змінити правила нарахування допомоги. Але з такою точкою зору згодні не всі.

Останні офіційні цифри міністерства праці такі. На кінець минулого року в Португалії зареєстровано 560 тисяч безробітних – абсолютний рекорд з часів Квітневої революції 1974 року, що повалила диктатуру Салазара-Каєтану і поклала початок сучасної демократичної держави. У той же час, зараз, 18 тисяч робочих місць залишалися незайнятими.

Та ж статистика наочно пояснює, чому це відбувається. У середньому, вакансії, які пропонуються у центрах зайнятості, припускають винагороду в 523 євро на місяць. Це вище мінімальної зарплати, але середня допомогу по безробіттю становить 532 євро. Виникає запитання: навіщо працювати, якщо, нічого не роблячи, отримуєш більше? До того ж, у даному випадку, закон на боці безробітних. Вони мають повне право відмовитись від запропонованого місця, якщо платня перевищує допомогу менш, ніж на чверть.

“Надання в Португалії допомоги по безробіттю лише сприяє зростанню інерції на ринку праці, – обурюється португальська викладачка канадського Університету імені Саймона Фрезера Алвару Сантуш. – Щоб покращити становище, треба послідовно скорочувати допомогу, щоб спонукати безробітних як можна інтенсивніше шукати нове місце і як можна швидше повертатися до активної діяльності. У своєму нинішньому вигляді португальський ринок праці представляє собою фабрику з виробництва такого нікчемного товару, як неефективність і неповна зайнятість “.

Подібні аргументи свідчать про незнання життя, переконаний професор Вищого інституту економіки і управління Карлуш Перейра да Сілва. ”Велика частина досліджень про безробіття проводиться тими, хто не має уявлення про реальний стан на ринку праці, – підкреслює він. – Покажіть мені безробітного, що має сім’ю з усіма наслідками, якому подобається отримувати всього дві третини колишньої зарплатні, кожні два тижні бути в центр зайнятості, не мати можливості відхилити пропозицію, яке його не влаштовує, під страхом втратити допомогу і, при всьому при цьому, ще морально страждати від свого не надто престижного соціального статусу “.

Перейра да Сілва охоче визнає, що безробітні, інший раз, хитрують, але не вважає, що це поширене явище. ”Зрозуміло, трапляються і зловживання, і обман, – констатує він. – Але на цей рахунок існує закон, що передбачає відповідні покарання. Якщо держава не справляється зі своєю каральною функцією, то це проблеми влади. Тільки, прошу вас, покажіть мені дослідження, які доводять, що воно не справляється “.

За даними найбільшого профцентру країни “Інтерсіндікал”, більшість запропонованих вакансій представляють собою низькооплачувану, некваліфіковану і, до того ж, тимчасову роботу. ”Чого ж дивуватися, що на неї не кидаються, як на мед?” - ставить риторичне питання Перейра да Сілва.

Додатковий матеріал
Джерело: ИТАР-ТАСС
Робота в Португалії

Розкажи про це друзям у своєму блозі або підпишись

Не будь байдужим! Залиши коментар :)

Написати відповідь
stat24 -счетчик посещаемости сайта Топ100- Путеводители Реклама на сайті